Žací systém iCD™

 

Inovativní systém sečení iCD™ umožňuje vynikající kvalitu řezu, lepší proudění vzduchu a tím i výkonné vyhazování odřezků. Sklonění přední části žacího ústrojí tlačí stébla trávy dopředu dál od žacích nožů a poskytuje jim delší čas, aby se mohly zvednout než přijdou do kontaktu s ostřími nožů uvnitř žacího ústrojí. Nový systém sečení iCD™ nabízí nevídanou kvalitu řezu a je dalším inovativním prvkem řady Ferris.

iCD žací systém

  1. Vyztužená přední hrana a boky žacího ústrojí poskytují ochranu tam, kde to je nejvíce potřeba.
  2. Vícevrstvá silnostěnná ocelová konstrukce pro maximální pevnost.
  3. Ochranný kryt chrání pohon sečení proti vniku vlhkosti a nečistot. Prodlužuje tak životnost ložisek.
  4. Střední část je předsazena, čímž je optimalizováno proudění vzduchu při vyhazování posekané hmoty.
  5. Šikmá konstrukce čela poskytuje trávě uvnitř žacího prostoru delší čas se zvedat, než se pak dostane do kontaktu se sekacími noži. Výsledkem je lepší kvalita sečení.
  6. Nástupní plocha poskytuje řidiči snadné nastupování a vystupování.
  7. Masivní 6 mm silné ocelové nože Marbain®.
  8. Vyjímatelná zadní přepážka*.
  9. Mulčovací nože Ferris jsou standardně namontované na všech RD a TRIPLE žacích ústrojích.

* V základním vybavení jsou mulčovací nože a zadní přepážka s poloviční výškou. Tak je kombinován zadní výhoz s dostatečným mulčováním (standardní výbava u sečení TRIPLE a RD). Pro úplné mulčování se používá zadní přepážka s plnou výškou (standardní výbava u sečení TRIPLE a volitelná výbava u sečení RD).

 

Typy vřeten

litvret1

Vřetena Hercules™

Litinové ložiskové pouzdro s velkým průměrem příruby 257 mm, 6 šroubů, hřídel Ø 30,16 mm, průmyslová dvouřadá kuličková ložiska o vnějším Ø 62 mm s kosoúhlým stykem, průmyslová hřídelová těsnění s dvojitým břitem, kovové kryty proti nečistotám nahoře i dole, možnost rychlého mazání ložisek horní částí vřetena prostřednictvím maznice s krycí zátkou.

litvret2

Litinová vřetena

Litinové ložiskové pouzdro s velkým průměrem příruby 201 mm, 6 šroubů, hřídel Ø 25,4 mm, jednořadá kuličková ložiska o vnějším Ø 62 mm s hlubokou drážkou, integrované ložiskové těsnění, kovové kryty proti nečistotám nahoře i dole, možnost rychlého mazání ložisek horní částí vřetena prostřednictvím maznice s krycí zátkou.

alvret1

Hliníková vřetena

Hliníkové ložiskové pouzdro s průměrem příruby 133 mm, 4 šrouby, hřídel Ø 25,4 mm, jednořadá válečková ložiska o vnějším Ø 62 mm, integrované ložiskové těsnění, kovové kryty proti nečistotám nahoře i dole, možnost rychlého mazání ložisek horní částí vřetena prostřednictvím maznice s krycí zátkou.

alvret2

Hliníková vřetena

Hliníkové ložiskové pouzdro s průměrem příruby 135 mm, 6 šroubů, hřídel Ø 20 mm, dvouřadá kuličková ložiska o vnějším Ø 47 mm s kosoúhlým stykem, integrované ložiskové těsnění, kovové kryty proti nečistotám nahoře i dole, možnost mazání ložisek z boku ložiskového pouzdra.

Kontaktujte nás

Pro bližší informace volejte ing. Hanzala, tel.: 602 471 863 nebo nám napište.