Systémy odpružení
sekaček Ferris

 

Patentované systémy odpružení pro profesionální sekačky Ferris

 

Patentované technologie odpružení sekaček Ferris snižují účinky nerovného terénu, zmírňují otřesy jízdou po nerovném terénu a tím snižují fyzickou zátěž pro obsluhu i vlastní sekačku. Řidič běžné sekačky podvědomě zpomalí ve chvíli, kdy otřesy jsou nekomfortní, aby snížili množství těchto otřesů. Když je řidič chráněn před těmito vlivy pomoci celoodpruženého podvozku Ferris, je pak schopen lépe využít dostupný výkon stroje bez zbytečného snižování pracovní rychlosti. Díky vyšší konstantní rychlosti při sečení, se zvyšuje vaše produktivita i výkon. Práce je rychleji hotova a zvládnete posekat větší plochu nebo máte více času na odpočinek. I následující den se budete cítit dobře, neunaveni a bez bolesti.

Jak to funguje

Integrované systémy odpružení Ferris byly zkonstruovány s pečlivě vybranými komponenty, které vzájemně spolupracují a zajišťují vám klidnou jízdu na nerovném trávníku. Žací ústrojí sekačky pracuje ve spojení se systémem odpružení tak, aby zajistilo konzistentní kvalitu a výšku sečení. Systém zavěšení žacího ústrojí umožňuje reagovat na pohyby odpružení a žací ústrojí se tak zvedá či spouští v souladu s pohyby kol. Tyto systémy minimalizují otřesy podvozku i vás. Výsledkem je vynikající pohodlí, stabilita, trakce a vyšší efektivita sečení.

Tři systémy odpružení přední nápravy

Každá modelová řada má svůj systém odpružení a zde si je představíme

Systém odpružení Forefront™

Systém odpružení Forefront

Nejpokročilejší systém nezávislého odpružení v kategorii profesionálních sekaček využívá dvě ocelová příčná ramena pro každé přední kolo, která spolupracují v kombinací tlumičů s vinutými pružinami specificky odladěné pro tyto sekačky tak, aby bylo zajištěno, že pojezdové kolo zůstane v ideální vertikální poloze v celém rozsahu svého zdvihu. To prakticky eliminuje odskakování koleček a navíc jsou tím zajištěny rovné žací pruhy, dokonce i při sečení plnou rychlostí.

Tato technologie je použita u modelů ISX™ 3300 , ISX™ 2200 , ISX™ 800

 

Jednoramenný závěsný systém IS®

Osvědčená technologie nezávislého odpružení využívá jedno nezávislé příčné rameno pro každé přední kolo a tlumiče s vinutými pružinami, minimalizuje tak nárazy předních kol, která se pohybují v mírném oblouku v celém rozsahu svého zdvihu. Tak se tlumí rázové zatížení způsobené jízdou v nerovném terénu a je tak umožněno sečení při vyšších rychlostech.

Tato technologie je použita u modelů IS® 6200 , IS® 2600

Jednoramenný závěsný systém

 

Kyvná přední náprava

Kyvná přední náprava

Kyvná přední náprava v kombinaci s tlumiči a vinutými pružinami umožňuje předním kolům přizpůsobit se nerovnému terénu. Pružící jednotky tlumí pohyb přední nápravy a zajišťují lepší kontakt kol se zemí, tím zlepšují stabilitu při jízdě v nerovném terénu.

Tato technologie přední nápravy je použita u modelů 400S , IS ® 600

 

SYSTÉM ODPRUŽENÍ ZADNÍ NÁPRAVY

Systém odpružení zadní nápravy se sestává z kyvných ramen a tlumičů s vinutými pružinami, kdy osa pohybu kyvných ramen je společná. Zadní kola se tak pohybují ve vzájemném souladu, což zvyšuje stabilitu a zklidňuje jízdu v nerovném terénu.
Systém odpružení zadní nápravy

 

 

Všechny sekačky sekají trávu, ale pouze sekačka Ferris s technologií odpružení vám může poskytnout zvýšenou produktivitu, kvalitu sečení, odolnost a pohodlí. Pojezdová kola a žací ústrojí jsou připojeny k rámu pod odpružením. Nechejte žací plošinu sledovat kola, když se pohybují nahoru a dolů ve vztahu k obrysům země. Zachování vzdálenosti mezi plošinou a zemí vede k nádhernému konzistentnímu odpruženému sekání, které vám umožní snadněji se přizpůsobit nerovnému terénu, což vede ke zvýšení produktivity. Můžete sekat nerovný povrch rychleji. Navštivte svého místního prodejce Ferris. Rozdíl dělá odpružení.

 

Kontaktujte nás

Pro bližší informace volejte ing. Hanzala, tel.: 602 471 863 nebo nám napište.